Budowanie domu

Mężczyzna w swym życiu powinien zrobić trzy rzeczy. A mianowicie: posadzić drzewo, spłodzić syna i wybudować dom. O ile te dwie pierwsze rzeczy nie sprawiają wielu kłopotów, to budowanie domu może okazać się bardzo problematyczne. Pierwsze co mężczyzna musi zrobić to oczywiście uskładać ogromną sumę jaką przeznaczy na kupno surowców i wypłatę dla brygady.

budownictwoOczywiście zanim ich zatrudni i zanim kupi surowce musi posiadać on odpowiednio przygotowaną działkę. Warto też pamiętać o przebadaniu gruntu z pomocą dobrze wykwalifikowanego geotechnika. Nie wiemy przecież jak płytko, bądź głęboko znajdują się wody gruntowe i czy ziemia pod nami składa się z gliny czy z piasku. Dopiero wtedy prawdziwy mężczyzna może zabrać się za tworzenie planu domu. Architekt zajmujący się tym na co dzień na pewno mu z tym pomoże. Następnie należy zagościć we wszystkich możliwych urzędach by zdobyć zgodę na budowę, a to wcale nie jest takie łatwe. Może wystąpić na prawdę wiele nieprzewidzianych czynników wpływających na wydanie takiego urzędowego pozwolenia. Dla przykładu może to być przebiegająca zbyt blisko planowanych zabudowań linia wysokiego napięcia. Nikt nie powiedział, że budownictwo to łatwy orzech!

Na szczęście gdy już mężczyzna przebrnął przez te wszystkie trudności pozostaje mu tylko patrzeć jak ekipa budowlana z dnia na dzień kładzie cegły coraz wyżej formując jego przyszłe miejsce zamieszkania. Może patrzeć, jak hydraulicy kładą rury, a elektrycy instalują gniazdka. Jeszcze tylko pozostanie umalowanie ścian i umeblowanie wszystkich pokoi i dzieło skończone! Mężczyzna wypełnia wszystkie trzy punkty i staje się „prawdziwym”.