Lawenda w woreczku

Współczesne mieszkania to ogromna różnorodność stylów. W ostatnich latach bardzo modne są wnętrza o charakterze rustykalnym, vintage czy loft. Każdy z nich jest całkowicie odmienny, jednak łączy je duża swoboda w wykorzystaniu przestrzeni oraz dodatków. Ten sam element może idealnie pasować do różnych stylów, w zależności od aranżacji. Przykładem takiej uniwersalnej ozdoby są woreczki na lawendę.
Lawenda to roślina chętnie wykorzystywana ze względu na swoje właściwości oraz przyjemny zapach. Wpływa na nasz nastrój kojąco, a dodatkowo zwalcza mole. W okresie jej kwitnienia może stanowić bardzo przyjemny i odświeżający akcent we wnętrzu. Wazon ze ściętą lawendą lub lawenda rosnąca w doniczkach stojących na parapecie sprawiają, że wnętrze nabiera ciepła i łagodności. Z kolei w innych porach roku suszona lawenda może stworzyć równie przyjemny nastrój. Woreczki z lawendą rozwieszone w pokoju dziennym, kuchni czy sypialni nadadzą wnętrzu charakteru, a dodatkowo zapewnią przyjemny aromat roślinny.

Dodatkowo woreczki takie wraz z zawartością mogą pełnić rolę odświeżacza powietrza w samochodach. Taka funkcjonalna ozdoba wisząca na przednim lusterku powoduje, że wnętrze samochodu jest bardziej przytulne. W tym przypadku istotne jest jednak, by kolor woreczka nie rzucał się zanadto w oczy i nie rozpraszał kierowcy. W tej funkcji sprawdzą się zatem woreczki w pastelowych barwach bez zbędnych dodatków. Z kolei w kwestii ozdób do mieszkania, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia domowników.

Zobacz koniecznie: Woreczki na lawendę | Woreczkowo.pl