W Krakowie jest pełno chodnikowych niespodzianek

Idziesz starym chodnikiem i przeklinasz pod nosem na to, że snów o mało co nie skręciłaś kostki. Twoje szpilki nie są przystosowane do chodzenia po takich nierównościach. Ostatnia kontuzja boleśnie przypomina Ci o tym, że zawsze należy pamiętać o patrzeniu przed siebie, gdy idziesz ulicą. Wybrane przez Ciebie buty powinny być raczej zastąpione wygodnymi adidasami, gdzie nawet chodzenie po kamykach nie sprawia Ci trudności.

W Krakowie jest wiele miejsc, gdzie można spacerować. Nie zawsze są one bezpieczne. Czasami na środku ulicy postawiony jest niezręcznie kosz na śmieci. Czasem słupki są ustawione tak, że musisz iść slalomem. Takie i inne sytuacje można oglądać w programie telewizyjnym pod tytułem „Absurdy drogowe”. Wiele sytuacji zagraża zdrowiu i życiu pieszych, o czym dudnią prowadzący tego programu.

Aby było bezpiecznie w miejscach do spacerowania warto zainwestować w kostkę brukową. Jest to nowoczesny sposób wykańczania ulic, który wyparł stare kwadratowe płytki chodnikowe. Małe kosteczki wypełnione ugniecionym piaskiem pozwolą na wygodniejsze przemieszczanie się po mieście, także dla rowerzystów, rolkarzy i osób z wózkiem dziecięcym. Ta ostatnia grupa szczególnie wie, jak ważna jest dobra infrastruktura drogowa. Często nawet są wybierane trasy, gdzie jest położona kostka brukowa Kraków oferuje wiele alejek, parków, deptaków, którymi możemy wykorzystać do poruszania się po mieście.

Wyjście do pracy czy też do sklepu nie musi być męczarnią. Jeśli wybierzemy dobrze wybrukowane ścieżki, być może przestaniemy przeklinać na tutejszą infrastrukturę drogową. Ważne jest tez zachowanie kierowców pojazdów samochodowych, gdyż wiele utrudnień stwarzają źle zaparkowane samochody. Na szczęście strażnicy miejscy są czujni i szybko potrafią wychwycić nieodpowiedzialnego kierowcę. Zasłużony mandat może nieco uszczuliić portfel, ale też poprawić pamięć jeśli chodzi o pozostawianie swoich pojazdów. Wiele osób nie patrzy na znaki drogowe, a w rozwijającym się Krakowie zmiana oznakowania ulic może nastąpić z dnia na dzień.