Wystrój wnętrza – estetyczny i praktyczny

Ostatnim etapem na drodze do własnego mieszkania jest zadbanie o to jak ono będzie wyglądać. Zakończenie prac budowlano-remontowych daje nam wprawdzie poczucie, że pewien trudny okres został zamknięty i najważniejsze wybory zostały już przez nas dokonane. Nic bardziej mylnego. Rozkład ścianek działowych, wielkość okien, czy ulokowanie drzwi wpływa wprawdzie na to jak nasze mieszkanie bądź dom będą w środku wyglądały, ale nie w decydującym stopniu. To właśnie wystrój wnętrza gra główną rolę.

Styl aranżacji kreujemy poprzez dobór między innymi mebli, dywanów, paneli, wykładzin, kolorów ścian czy oświetlenia. Jednakże nawet te najdrobniejsze i niepozorne elementy, jak na przykład obudowy kontaktów czy klamki mogą stanowić wyraziste elementy podkreślające design całości naszego lokum.

Pamiętać także musimy, że istnieją takie elementy wyposażenia domu, bez których po prostu trudno się obejść, a które z natury rzeczy nie należą do zbyt estetycznych. Takimi funkcjonalnymi i potrzebnymi z jednej strony, jednakże bardzo kłopotliwymi podczas doboru wyposażenia pod kątem estetycznym z drugiej strony, są rozwiązania dotyczące zasłaniania okien.

solidne-rolety-rzymskie-krakow-krakzal

Na szczęście współcześnie nie jesteśmy ograniczeni jedynie do zasłon i firan. Na rynku od dawna królują rozwiązania bardziej nowoczesne i minimalistyczne pod względem designu, a tym samym łatwiejsze do wkomponowania w przyjętą aranżację wnętrza – rolety rzymskie i plisy. Choć może to zabrzmi jak paradoks, ale projektanci są zgodni, że ich wyjątkowość polega na uniwersalnym charakterze.