Zadbaj o spokojny sen Twojej pociechy

Sen ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka, a jego niedobór może negatywnie wpłynąć na wiele procesów, które zachodzą w organizmie. Jeśli Twoja pociecha źle się wysypia, może mieć to odbicie w jej nastroju, może spowodować spadek energii, koncentracji oraz zakłócić odczuwanie radości, sprawność ruchową, a nawet obniżyć odporność. Jedną z kluczowych spraw dobrze jest dobrany komplet pościeli do łóżeczka. Tak samo jak dorośli, dzieci również potrzebują komfortowych warunków, aby móc spokojnie spać.

kołdra do łóżeczka

 

Po pierwsze wybierz odpowiedni rozmiar. Jeśli Twój dzidziuś jest jeszcze bardzo malutki, nie kupuj najmniejszego rozmiaru, bardzo szybko z niego wyrośnie. Dzieci bardziej niż dorośli wiercą się w nocy, miej więc pewność, że kupujesz pościel z wypełnieniem dobrej jakości, która nie zostanie szybko zniszczona przez Twoją pociechę. Dzieci, zwłaszcza noworodki, są bardziej narażone na działanie bakterii i roztoczy, musi być więc wykonana z materiałów przyjaznych dla malucha oraz łatwa do prania. Zwróć uwagę, czy w składzie nie znajdują się szkodliwe substancje. Bardzo ważną rolę odgrywa sama kołdra do łóżeczka. Nie może być za gruba lub za cienka, maluch będzie marudził, jeśli zmarznie lub będzie mu zbyt gorąco. Jeśli nie chcesz co chwilę zrywać się z łóżka i poprawiać ściągniętego prześcieradła, zainwestuj w takie na gumce. Dzięki temu zostanie całą noc na swoim miejscu.
Jeśli dodatkowo sprezentujesz swojemu maluchowi śliczne poszewki z ulubionymi postaciami, możesz mieć pewność, że będzie wieczorem z chęcią maszerować do łóżka, aby zasnąć wśród swoich bajkowych przyjaciół, a noc minie słodko i spokojnie.

Zobacz więcej: https://senna-sowka.pl/kategoria-produktu/poduszki-i-kolderki/