Zalety rozwiązań ledowych

Obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów oświetlania jest wykorzystanie taśm led. Mimo ich renomy oraz powszechnego popytu, coraz częściej szuka się dla nich wydajniejszej i trwalszej alternatywy. Dlatego właśnie wynaleziono moduły led, które w szybkim tempie podbiły polski rynek. Dlaczego jednak lepiej zdecydować się na moduły led, skoro ich odpowiednik w taśmach tak długo brylował wśród kupujących?

moduły led

Po pierwsze ich ogromną zaletą jest różnorodność kolorystyczną, którą możemy znaleźć w wersjach 1, 2, 3, 4 oraz 6 diodowych. Dodatkowo istnieje możliwość nabycia modułów led o różnych mocach. W przeciwieństwie do taśm led, moduły charakteryzują się zwiększoną elastycznością montażu, dzięki zastosowaniu między modułami przewodu. Właśnie to sprawia, że coraz chętniej stosuje się je w oświetleniu reklamowym. Trwała, sztywna, a przede wszystkim hermetyczna obudowa modułu led z tworzywa ABS, gwarantuję większą odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a nawet umożliwia usytuowanie ich zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz.

Odpowiedni moduł led jest tak skonstruowany, aby żadne warunki atmosferyczne nie były mu straszne. Posiadają one dwustronną taśmę klejącą lub otwory montażowe, które ułatwiają montaż w każdych warunkach. A gdzie najlepiej sprawdzą się moduły led? Przede wszystkim używa się ich w oświetleniu liter reklamowych, banerów, kasetonów reklamowych. Dlatego właśnie, jeżeli zależy nam na tym, aby nasz produkt przyciągnął uwagę swoją reklamą, dobrze jest zainwestować w moduły led.

Oprócz tego używa się ich do podświetlenia pleksi, liter przestrzennych, ekspozycji sklepowych czy nawet mebli. Również jeżeli posiadasz zwierzę zamieszkujące terrarium, wybór modułów led będzie o wiele lepszym wyjściem niż zwykła lampka.